Stav rozepsaných povídek:

I'm just gonna hurt you- 0%
Nová budoucnost II 4.kapitola- 75%
Aktualizováno: 18.8.2017


Prázdninová knižní výzva: Selekce

20. července 2015 v 18:59 | CherryPie |  Články

Selekce

Kiera CassI když mám Selekci přečtenou už nějaký ten pátek, nemohla jsem se dokopat k tomu, abych ji už konečně představila. Mezitím jsem stihla přečíst snad polovinu výzvy, takže teď to musím skloubit i s novými kapitolami k mým příběhům, takže se bude dát očekávat nával všelijakých příspěvků. Tolik k tomu všemu. Pro začátek si jako obvykle dáme anotaci:

Pro třicet pět dívek je Selekce životní šancí. Příležitostí k útěku od života, který jim byl stanoven od narození. Být obklopena světem třpytivých šatů a drahocenných šperků. Žít v paláci a soutěžit o srdce krásného prince Maxona. Ale pro Americu Singerovou je Selekce noční můrou. Znamená to pro ni otočit se zády ke své tajné lásce Aspenovi, který je o kastu níž než ona. Nechce se jí odejít z domova a vstoupit do nelítostné soutěže o korunu.
Pak America potká prince Maxona. Postupně začne zpochybňovat všechny plány, které si předsevzala - a uvědomí si, že život, o kterém vždycky snila, si už nemůže v porovnání s budoucností představit.
Jak už jsem se někde zmiňovala, tuhle knihu předemnou odsoudilo plno lidí. Možná to bude tím, že se pohybuju ve společnosti fanatiků do Zaklínače, Pána prstenů, Avengers, Asasínů a podobně, kde se obvykle řeší spory otřásající celým světem, zbraně, intriky, zabíjení a je pochopitelné, že v tom všem se čas pro romantiku najde jen málokdy. Naříklad téměř v káždém dílu AC partnerka jednoho z hlavních hrdinů zemře, takže kde má potom brát člověk jako já smysl pro romantiku, když stejně ví, že to dobře nedopadne. Élise, Caroline, Christina, Maria, Ziio, Mary- zase se mi po vás začlo stýskat holky.
Tolik k tomu, proč mě od knihy všichni odrazovali. Čím víc však člověku něco budete odepírat, tím víc to bude chtít, takže měla Selekce v seznamu knížek na léto jisté místo. Jak se mi teda líbila? Kdybych měla hodnotit známkou od jedné do deseti, dala bych šest...nebo možná šest a půl :D
Selekce není rozhodně špatná knížka. Je to moc hezké na oddych, protože nemusíte přemýšlet na intrikami a skrytými významy, které tak s oblibou používají jisté nejmenované postavy, které bych nejraději přerazila. Místo toho se soustředíte jen na to, jak asi dopadně další rande s Amerikou a Maxonem nebo co za další nechutnost si pro svoje soupeřky Celesta vymyslí.
Sama sobě jsem si počas čtení chtěla vlepit facku, protože jakmile se na scéně objevili rebelové, začal můj mozek produkovat myšlenky typu: ano, ano, teď se určitě bude bojovat, Maxon naučí Ameriku zacházet se zbraněmi. Zase jsem si z toho udělala akčňák se spoustou krveprolití. To bylo pak na celé knize to nejpřekvapivější, když to všichni nechali jen tak vyšumět. Zase mě obtěžoval ten zvyk, kdy v knížkách, které čtu, stačí jen nějaký menší problém a hlavní postavy se vzbouří a válka klepe na dveře. Naštěstí to v téhle knize nebylo třeba, protože to hlavní hrdinka vyřešila hezky po svém. Asi tak jako já, určitě bych se hned někam nehnala všechny rebely pobít, na to jsem až moc zbabělá.
Když už se tedy zdálo, že se bude schylovat ke konfliktu, situace se uklidnila. Tehdy jsem si myslela, že se děj bude pomalu blížit ke šťastnému romantickému konci, kde na posledních stránkách si vyznají Amerika i Maxon lásku a budou žít šťastně až do smrti. Hmm...asi ne. Tak nějak jsem čekala, že se do toho všeho bude plést Aspen, ale odhadovala jsem to na druhý díl. Upřímně toho kluka absolutně nesnáším, ať už miluje Ameriku jak chce, pořád se vůči ní zachoval sobecky a vůbec celkově je to ješitný pitomec. Rozhodně mám v plánu si v budoucnu přečíst i další části trilogie a pokud Amerika skončí nakonec s Aspenem, asi si omlátím hlavu o zeď. Ani se nebudu zlobit za menší spoiler v komentářích pokud mi napíšete s kým nakonec skončila. Já jsem teda určitě team Maxon a rozhodně by mě spoiler v jeho prospěch motivoval k dalšímu čtení :)
Na co jsem ale hodně zvědavá, je situace, kdy královna konečně uzná za vhodné jít si se všemi dívkami popovídat. To nabízí hodně moc zajímavých situací. Možná už kvůli tomu si přečtu další díly :)
Nakonec chci teda vzkázat všem, co mají stejný vkus na knihy jako já, že romantika občas taky nemůže uškodit.

Celá série:
Kiera Cass- Selekce
K. Cass- Elita
K. Cass- První

Jinak, když jsem tak hledala na internetu, někde na mě vykouklo tohle. Na fb stránkách nakladatelství CooBoo se o tom taky zmiňovali. Že bychom se dočkali i filmové verze Selekce? Já bych na ni klidně i zašla :)


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Terinka Terinka | 13. prosince 2015 v 10:24 | Reagovat

Mě se Selekce, Elita i První hrozně líbily <3 Ale na rozdíl od tebe jsem se nemohla smířit s tím, že Amerika asi bude s Maxonem, já jsem chtěla aby byla s Aspenem :D Ale jako pak jsem se smířiila se skutečností :D Hrozně bych chtěla aby to byl i filmy, nebo seriál, já jsem četla že by to mohl být seriál, ale sešlo s toho..tak nevím :( a taky jsem zjistila, že jsou další dva díly ale zatím jen v angličtině...to bych nepřečetla xD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama