Stav rozepsaných povídek:

I'm just gonna hurt you- 0%
Nová budoucnost II 4.kapitola- 75%
Aktualizováno: 18.8.2017


Prázdninová knižní výzva

29. června 2015 v 13:03 | CherryPie |  Články

Co si může pod pojmem "prázdniny" představit někdo jako já? Většina lidí už se vidí někde u vody, na horách, hřištích a tak dále, opravdu nevím jak jsou lidí kreativní při výběru dovolené. Když se mě nedávno někdo zeptal, co budu dělat o prazdninách, řekla jsem, že snad tucetkrát zachráním svět, porazím temné síly, naučím se bojovat, budu se účastnit významných bitev, poznám neuvěřitelné lidi a za celé dva měsíce prožiju tolik příběhů, až se v tom budu sama ztrácet.
Teď si asi každý myslí, že jsem padlá na hlavu, ale nebojte, nebudu jen vysedávat u knížek. I když, co jiného se dá dělat v třicetistupňových vedrech kromě koupališť, které mi už zatraceně lezou na nervy?
A protože mám teď ve psaní takový trochu zmatek (snažím se napsat originální povídku, je to celkem fuška!), prostě jsem si řekla, že se s vámi o moji četbu podělím.Tyhle prázdninové výzvy už probíhají na několika stránkách a tak jsem si řekla, proč s tím taky nezačít. Jde o to, že si na prázdniny vyberete několik knížek, které přečtete a budete si je postupně odškrtávat. To mi ale přijde trochu nuda, tak jsem si řekla, že ke každé přečtené knížce bude potom vždy recenze a nějaký článek. Možná v průběhu výzvy nějaké knihy přibudou, protože člověk nikdy neví, na co narazí. Seznam knížek by měl být vlastně neomezený, ale čím více jich máte, tím větší je to výzva no ne?
Ještě bych chtěla dodat, že knížky nebudu číst v takovém pořadí, v jakém jsou teď dole. Bude to tak na přeskáčku, klidně můžu začít s tou poslední, to se ještě uvidí :)
To by bylo myslím všechno, představuju svůj seznam:Hunger games: Aréna smrti, Vražedná pomsta, Síla vzdoru

Vítězství znamená slávu a bohatství. Prohra znamená jistou smrt. Hunger Games začínají...
V troskách bývalé Severní Ameriky se rozkládá země Panem s nablýskaným hlavním městem Kapitolem a dvanácti okolními kraji. Kapitol jim vládne krutou a tvrdou rukou. Poslušnost si udržuje kláním Hunger Games - zvrácenou televizní reality show, ve které každoročně jedna dívka a jeden chlapec z každého kraje nedobrovolně bojují o život. Do hry však vstupuje šestnáctiletá Katniss, která se nehodlá podřídit... Překvapivé výsledky zápasu povzbudí obyvatele země Panem, aby se postavili k odporu, a v krajích se formuje odboj. Podaří se zabránit krvavému střetnutí, jehož důsledky by byly víc než hrozivé?

Já byla vždycky spíš filmový fanoušek Hunger games, ale čím častěji to každý vychvaloval, tím víc jsem si to chtěla přečíst. Navíc, tuším v listopadu, má být premiéra posledního filmu, takže se na to chci připravit, pochopit úplně vše a ujasnit si pár věcí, které se ve filmech dějí.Hraničářův učeň: Královská hraničářka

Když se Will stal členem hraničářského sboru, složil slavnostní přísahu. Teď se zdá, jako by pro něho nic neznamenala. Poté co byl jeho život rozvrácen strašlivou tragédií, nemyslí Will na nic jiného než na pomstu. Willovi znepokojení přátelé musejí najít způsob, jak ho odvrátit od temné cesty. S řešením přichází Halt: Will si vezme na starost učně. Všechny překvapí, koho Halt navrhuje - a je to žádost, kterou Will nemůže odmítnout.
Výcvik vzdorovité a svéhlavé dospívající dívky je náročný. A když Will na jedné výpravě narazí na bandu zločinců, musí se rozhodnout, co je pro něho důležitější, zda dotáhnout do konce svou pomstu, nebo zachránit nevinné životy.

Tahle kniha byla pro mě hodně dlouho tabu. Zbožňuju Hraničářova učně a už od začátku jsem se těšila na poslední díl, protože ten měl být podle všech ten nejlepší. Jenomže, když jsem k němu dospěla a přečetla si anotaci, úplně jsem se vyděsila. Bylo tam napsáno něco v tom smyslu, že Willovi zemře blízká osoba (všem je asi hned jasné kdo) a Will bude jiný než dřív a bude nešťastný. A to já zatraceně nechtěla, takže jsem tu knížku prostě odmítla číst. Ne kvůli smrti oné osoby (nějak moc v lásce jsem ji neměla), ale kvůli Willovi. A teď, po půl roce, se snažím nechovat zbaběle a tu knížku si přečíst.


Labyrint: Útěk

Thomas se probudí ve výtahu a nepamatuje si nic kromě vlastního jména. Vynoří se do světa, kde žije asi šedesát
dospívajících chlapců, kteří se naučili přežít v naprosto uzavřeném prostředí. Každých třicet dní se objeví nový chlapec.
Původní skupina je už na místě asi dva roky a marně se snaží uniknout labyrintem, který obklopuje jejich životní prostor. Už se vzdávají naděje. Pak se ale objeví dívka v bezvědomí a jejich svět se začne měnit...

Viděla jsem film. Nebyla jsem z něj úplně paf jako tomu ve většině situací bývá, ale líbil se mi. Navíc jsem hrozně zvědavá, co ses bude dít dál a čekat na druhý film se mi nechce. Takže proč zrovna nezačít číst celou sérii? Všichni tvrdí, že je to dobré!

Hudba ticha

Hluboko pod Univerzitou existuje temné místo, o němž ví jen málokdo. Jde o zborcené bludiště dávných chodeb, průchodů a dávno opuštěných místností. V rozlehlé spleti tunelů zvané Podvěcí se skrývá křehká dívka, schoulená v samotném srdci tohoto zapomenutého místa. Jmenuje se Auri a sama je plná tajemství. Hudba ticha je letmý, hořkosladký pohled do jejího života, do jejího malého, ale poutavého dobrodružství, příběh současně radostný i ponurý, nabízející čtenáři příležitost spatřit svět jejíma očima. A dozvědět se skutečnosti, o nichž ví pouze Auri... V této knize nás Patrick Rothfuss zavede do světa jedné z nejzajímavějších postav úspěšné Kroniky královraha. V Hudbě ticha zazní tajemství a záhady tragického příběhu zlomené dívky, která se pokouší přežít v rozbitém světě.

Sama jsem na tuto knihu neskutečně zvědavá. Abyste ji alespoň trochu pochopili, musíte si přečíst Kroniku Královraha.
Existuje plno recenzí a já jich četla opravdu hodně. Všichni čtenáři (a dokonce i sám autor) upozorňují, že kniha je trochu jiná. Nemá děj, nemá dialogy, nemá konflikt, nemá akci a je celkem vyšinutá. Hlavní hrdinkou je Auri, kterou jsem si v Kronice Královraha neskutečně oblíbila i spolu s Elodinem. Kritici tvrdí jasně: Buď si tuhle knihu zamilujete nebo ji odsoudíte. Už samotný název Hudba ticha zní zajímavě.

Ten, kdo stojí v koutě

Když člověk stojí v koutě, může si všimnout spousty úžasných věcí. Ale pak přijde chvíle, kdy je třeba
vykročit na parket a začít opravdu žít. Strhujícímu románu Stephena Chboskeho o dilematu mezi nečinností a touhou se dostalo nadšeného přijetí, vyvolal polemiku a získal miliony oddaných čtenářů. Příběh o dospívání na střední škole, který Charlie vypráví v dopisech, je otevřenější a důvěrnější než leckterý deník, zároveň vtipný i sžíravý. Nevíme, kde Charlie bydlí, ani komu píše - máme jen slova, o která se rozhodl podělit. Zmítán touhou žít svůj vlastní život i touhou vymanit se z role, která mu připadla, prozkoumává dosud neznámé území. Před ním se otvírá svět prvních lásek, rodinných dramat i nových přátelství. Svět sexu, drog a Rocky Horror Picture Show, kde klíčem ke štěstí může být například ta správná píseň, díky níž se můžete řítit tunelem a cítit se nekonečně.

Tak tuhle budu číst už podruhé, ale to mě vůbec nezajímá. Je to dokonalá kniha a hlavně Charlie je naprosto vynikající. Líbí se mi, že hlavní hrdina není takový jako většina a to silný, odvážný, nebojácný a podobně. Charlie umí taky brečet a je hodně citlivý, což se mi hodně líbí. Po téhle knize šáhnu vždy, když už mám na nějaký čas dost magie, démonů, bitev, draků a kouzel. Tahle kniha je něco, co sami dobře známe nebo jednou poznáme.


Selekce

Pro třicet pět dívek je Selekce životní šancí. Příležitostí k útěku od života, který jim byl stanoven od narození. Být obklopena světem třpytivých šatů a drahocenných šperků. Žít v paláci a soutěžit o srdce krásného prince Maxona. Ale pro Americu Singerovou je Selekce noční můrou. Znamená to pro ni otočit se zády ke své tajné lásce Aspenovi, který je o kastu níž než ona. Nechce se jí odejít z domova a vstoupit do nelítostné soutěže o korunu.
Pak America potká prince Maxona. Postupně začne zpochybňovat všechny plány, které si předsevzala - a uvědomí si, že život, o kterém vždycky snila, si už nemůže v porovnání s budoucností představit.

Za tenhle tip děkuji Vendě :D Bez její recenze bych se k téhle knize asi nedostala. Je pravdou, že já spíše holduju bitvám, magii, bojům a takhle, ale proč si taky někdy nedopřát nějakou oddechovku. Jedna moje kamarádka tvrdí, že je to tak sladké, že by si s tím mohla ráno sladit čaj. Tak uvidíme...

Assassin's creed: Jednota

Rok 1789: V nádherné Paříži nadchází úsvit Velké francouzské revoluce. Lidé se bouří proti útlaku aristokracie a dlážděnými ulicemi teče krev. Ale revoluční spravedlnost má vysokou cenu… V době, kdy je rozkol mezi bohatými a chudými největší a národ rve sám sebe na kusy, se dva mladí lidé pouštějí do boje, aby pomstili, co ztratili. Arno a Élise jsou brzy vtaženi do stovky let trvající války mezi asasíny a templáři - do světa, v němž jim hrozí větší nebezpečí, než si vůbec uměli představit.

Hru AC:Unity, ve které se děj knihy odehrává si kvůli požadavkům na počítač zřejmě nikdy nezahraju, ale přes Let's playe jsem se s příběhem obeznámila. Kniha je psána z pohledu Élise, jedné z vedlejších postav, takže jsem doopravdy zvědavá na její postoj k tomu všemu. Nějaký ten románek, který sice skončí tragedií, tam ale taky máme. Že bych přesedlala na romantické knížky?

Levá ruka boží

Cale je jedním z tisíců chlapců, kterých se zmocnili fanatičtí a krutí vykupitelé a v naprosté izolaci je připravují na válku proti rouhačským antagonistům.
S neobyčejně zmužilým, ale zároveň velmi uzavřeným čtrnáctiletým hochem má podle všeho zvláštní plány jeden z nejvlivnějších vykupitelů - lord vojevůdce Bosco. Jednoho večera Cale náhodou spatří lorda dohlížitele Picarba, jak pitvá ještě živou dívku, a šokován jeho bestiálním počínáním jej zabije a zachrání jinou dívku jménem Riba.

Na tuhle knihu jsem tak nějak narazila v knihovně. Hlavně mě zaujal ten název, tak jsem si řekla proč ji z té poličky nevytáhnout. Už v anotaci mě zaujala hlavní postava. Cale vypadá tajemně a já mám tajemné postavy ráda, obvykle totiž bývají nebezpečné a kde jedna taková postava je, tam je to vždy zajímavé.

Eona: Poslední dračí oko

Další pohnuté osudy statečné dívky Eony, adeptky dračí magie v zemi zasažené válkou. Po odhalení svého tajemství, které se trestá jedině smrtí, se ocitá na útěku před armádou uzurpátora Sethona, který se zmocnil násilím trůnu a za každou cenu hodlá uskutečnit svoje temné záměry.
Má-li v zemi opět zavládnout mír, musí Eona najít právoplatného císaře Kyga a magický černý foliant, aby mu pomohla získat zpátky trůn. Jako dračí oko se však sama stává hrozbou pro svůj lid, neboť nikdo neví, že nemá pod kontrolou svoji sílu. Zoufalá Eona je nakonec nucena uzavřít smlouvu s dávným nepřítelem, který může všechny vyhubit.
Napínavý a poučný závěr epického příběhu o tajemné magii, šermu a lásce uchvátí mladé i dospělé čtenáře svou syrovostí, náhlými dějovými zvraty, bohatou symbolikou a nádherným orientálním prostředím. méně textu

Tady se přiznám k jednomu menšímu failu. Když jsem doma vytahovala knížku z batohu, trochu jsem si uvědomila, že je to druhý díl. A co teď, že? První díl už se mi shánět teda nechce, jenom kdyby šel někde stáhnout. Někde si přečtu nějaký detailní obsah jedničky a uvidíme.


Bohové Olympu: Krev polobohů

Sedm polobohů včele s Percym čeká poslední a nejtěžší boj. Giganti, obludní pomocníci bohyně Gaiy, jsou připraveni zničit hrdiny z Velkého proroctví a s nimi i celý svět.
Tábor polokrevných je obklíčen římskými jednotkami a hordami nestvůr. Nutně potřebuje pomoc, ale ta je až na druhém konci světa. Obří socha Athény Parthenonské by mohla válku mezi Řeky a Římany zastavit a polokrevné usmířit. Míří ale kamenný kolos na správné místo, a hlavně, bude tam včas? Zbývá jen pár dnů. Pomstychtivá matka země Gaia se probírá z dlouhého spánku a k probuzení jí chybí jediné - krev dvou polobohů, krev Olympu!

Noo, je celkem ostuda, že jsem tu knížku ještě nečetla, ale objednávat jsem si ji nechtěla a tak jsem čekala, kdy bude v knihovně. Dočkala jsem se. Abych pravdu řekla, tak jsem celá napjatá, jak to všechno dopadne. Poslední díl celého Percyho příběhu (a ne jenom jeho), to bude legendární!

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Vendëa Lissësúl Vendëa Lissësúl | Web | 29. června 2015 v 15:22 | Reagovat

Tak snad se ti bude Selekce líbit. :D

2 CherryPie CherryPie | Web | 7. července 2015 v 18:02 | Reagovat

[1]: Včera jsem to začala a zatím se to dá. Myslím, že to nebude zase tak hrozné :D

3 Vendëa Lissësúl Vendëa Lissësúl | Web | 13. července 2015 v 11:11 | Reagovat

Cherrrrryyyy! Já čekám na Laurieth. Byla to super povídka, proč není pokračko? :-( Stýská se mi po tom.
Určitě nejsem jediná, kdo yb to četl. :-) Zkus to, plosííím.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama