Stav rozepsaných povídek:

I'm just gonna hurt you- 0%
Nová budoucnost II 4.kapitola- 75%
Aktualizováno: 18.8.2017


Syn Pána zla 15.kapitola

13. prosince 2014 v 11:36 | CherryPie |  HP-Syn Pána Zla

U přodchozí kaitoly byl komentář jenom jeden, a tak jsem se rozhodla řídit se podle něj. Dokonce i mně to takhle vyhovuje. Tahle je ovšem trochu kratší. Nevím, proč, ale dnes jsem asi na nějaké dlouhé psaní neměla náladu.
Tak přeju příjemné čtení a budu ráda, když dáte nějakým způsobem najevo, že jste kapitolu četli :) DíkyKdyž Harry poprvé otevřel oči, nikdo z Raddleyů zrovna u postele neseděl. Bylo poledne a všichni zrovna obědvali v salonku. Nejprve si Harry vůbec nemohl vzpomenout, jak se sem dostal a kde to vůbec je. Matně si vzpomínal jak utíkal před Lestrangeovou a Averym a pak najednou tma a probudil se tady. Pomalu mu začala docházet skutečnost, kde to vlastně je. Bellatrix ho určitě přenesla přímo tam, kde se nechtěl nikdy ocitnout. A přesto tady byl a začínal panikařit. Poplácal se po kaspách, ale hůlku pochopitelně nenašel. Po tomto zjištění rychle vyskočil z postele a začal pořádně zkoumat místnost. Před chvíli ještě spal ve velké posteli s mnoha polštáři a červeným povlečením. Barva ho poněku zarazila, Voldemort jakožto velký Zmijozel, by si nikdy nenechal v domě Nebelvírské barvy. Vedle postele stál malý noční stolek a na něm i jeho brýle. Když teď brýle uviděl, byl ještě zaraženější než dřív. Vždyť brýle na sobě neměl a přesto viděl dobře. Voldemort si s ním asi pohrál. Přesto raději brýle vzal a strčil do kapsy, mohly by se mu hodit. Napravo od postele pokrývala celou zeď velká knihovna. Harry na knihy nikdy moc neletěl a tak je ani moc neprozkoumával. Hermiona by to udělala hned, pomyslel si. Při pomyšlení na svoje přátele přestal v obhlížení pokoje a začal jednat, chtěl domů a to hned.
Pomalu přešel ke dveřím a vzal za kliku. Nejprve malou škvírou prozkoumal chodbu, na které naštěstí nikdo nebyl. Opatrně tedy otevřel dveře a vyšel do dlouhé chodby s mnoha dveřmi po stranách. Na chvíli se zastavil a cítil se úplně bezmocně. Nevěděl , kterýma dveřma projít. Všechny byly stejné. Prošel se po celé chodbě a až na jejím konci uviděl dveře mnohem větši než ty ostatní. Řekl si, že to prostě riskne. Tady už nemá co ztratit.
Pomalu přešel ke dveřím a stejně jako předtím pomalu zabral za kliku a nejdřív se podíval jen škvírou. To, co uviděl ho dokonale odzbrojilo a tak jen stál a zíral na dění v místnosti.
Dveře zjevně vedly do jídelny, a protože byl čas oběda, nebyla prázná. U stolu seděli tři lidé. Hnědovlasý muž a dvě čarodějky. Bledého a holohlavého Voldemorta s červenýma očima, jak mu ho popisoval Neville, nikde neviděl. Jen v rohu stála Bellatrix Lestrangeová s několika dalšími Smrtijedy jako osobní stráž lidí u stolu.
Hnědovlasý muž zrovna položil příbor a odsunul talíř. Hned na to se objevil domácí skřítek a nádobí odnesl.
"Přiveďte mi toho kluka," houkl k Bellatrix. Ta se uklonila a namířila si to ke dveřím, za kterými se schovával Harry. Chlapec sebou cukl a hned vběhl do prvních dveří co měl po ruce. Ocitl se v laboratoři, téměř stejné jako ta v Bradavicích u Snapea.
Slyšel Bellatrixiny kroky jak prošly kolem jeho dveří a ztrácely se dál v chodbě. Začal panikařit ještě víc než předtím v pokoji, protože tím klukem se zřejmě myslel on. Počká až Bellatrix začne řvát, že se ztratil a když všichni vyběhnou z jídelny, on se tam opatrně proplíží. Třeba by mohl fungovat krb, co tam měli.
Žádný poplach se však nekonal. Po chvíli se kroky ozvaly znovu. Tentokrát šlo slyšet i mírné pofňukávání. Bellatrix i s druhou osobou vešly do jídelny a dveře zaklaply. Harry hned vyšel z úkrytu a pootevřel dveře na škvíru.
Před stolem teď klečel Neville a žalostně plakal. Harryho bodlo svědomí, protože to kvůli němu tu je.
"Nejradši bych ho zabil," pronesl naštvaně hnědovlasý muž.
"V žádném případě," řekla černovlasá žena naproti němu. "Poupravíme mu vzpomínky a pošleme ho domů."
"Škoda," odpověděl a opřel se o opěradlo židle.
Žena mezitím přešla k Nevillovi.
"Obliviate," řekla nejprve a Nevillovi se na tváři na chvíli objevil tupý výraz. Když čarodějka hůlku sklonila, hned se ztratil.
Potom začala kolem jeho hlavy mávat hůlkou, což přišlo Harrymu trochu komické, ale čarodějka se tvářila smrtelně vážně.
"Tak a je to," řekla po chvíli. "Zaneste ho na Příčnou ulici a pak ho probuďte. Bude si myslet, že šel kupovat vánoční dárky."
Bellatrix přikývla a mávla hůlkou směrem k ležícímu chlapci. Neville se zvedl do vzduchu a začal levitovat ke dveřím na opačné straně místnosti. Za ním hned šla Bellatrix.
"Harry už se probudil?" zeptala se černovlasá čarodějka, když Bellatrix odešla.
"Vypadá to, že ne," odpověděl muž. "Už by to ale nemělo trvat dlouho. Měl by se prbudit do dvaceti čtyř hodin po kletbě."
"Půjdu se za ním podívat," řekla žena a odložila příbor. Znova se objevil domácí skřítek a nádobí odnesl.
Harry na nic nečekal a běžel zpátky do svého pokoje. Jestli za ním za chvíli ta čarodějka přijde, nesmí vzbudit pozornost. Dveře od pokoje byly naštěstí pootevřené a tak je rychle našel. Vřítil se do místnosti a lehl si do postele. Zavřel oči a vyčkával.
Netrvalo to ani minutu a dveře od pokoje pomalu zavrzaly. Slyšel tiché kroky, které se blížily k jeho posteli. Chvíli bylo ticho a nic se nedělo.
Potom na Harryho hlavu dopadla jemná ruka. Celkem se lekl a málem se cuknutím prozradil. Ruka mu začala hladit vlasy.

Marion si nakonec přisunula židli a sedla si k posteli. Když tu byla naposledy, Harry ležel na pravém boku a teď ležel na levém. Takže se musel převalovat, to bylo dobré znamení. Rozhlížela se po pokoji, až jí zrak padl na noční stolek vedle postele. Přísahala by, že tam Harrymu odložila brýle, hned po tom co mu Tom trochu popravil zrak.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Vicky Vicky | Web | 13. prosince 2014 v 11:52 | Reagovat

super .) pekný blog

2 Jana Jana | 26. prosince 2014 v 21:11 | Reagovat

Tohle je úplně super! Už se nemůžu dočkat na další kapitolu! :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama