Stav rozepsaných povídek:

I'm just gonna hurt you- 0%
Nová budoucnost II 4.kapitola- 75%
Aktualizováno: 18.8.2017


Syn Pána zla 9.kapitola

13. listopadu 2014 v 18:32 | CherryPie |  HP-Syn Pána Zla

Ahoj! Je tu nová kapitolka. Možná trochu kratší než obvykle, ale víc se mi nějak nepodařilo napsat. Doufám, že se bude líbit :)
Nebetovaná!Čas na uskutečnění Harryho plánu se pomalu, ale jistě blížil. Každé ráno se na Bradavických pozemcích ukazovala jinovatka a i výzdoba Velké síně prozrazovala, že Vánoce se kvapem blíží.
Harry plánoval, že na Vánoční prázdniny pojede "jakože" domů. A když budou vyvolávat na nástupišti v Prasinkách Harryho jméno, Neville si kapne trochu mnoholičného lektvaru na jazyk a na necelých pět minut se stane Harrym.
Profesorka Brightová mu prozradila, že na jejím doučování budou vařit mnoholičný lektvar. Harrymu to přišlo divné, protože mnoholičný lektvar se učí ve vyšších ročnících a kdo ví jestli vůbec. Každopádně se mu to pro jeho plán úžasně hodilo, předpokládal totiž, že nejspíš do lektvaru budou házet jeho vlasy.
Neville mu sice neochotně, ale rád pomohl. Stejně však něchtěl mít s jeho plánem už nic víc společného a Harry mu musel slíbit, že kdyby něco selhalo, neřekne nic o tom, že mu Neville pomáhal.

Teď však Harry bežel na doučování s profesorkou Brightovou a když se prohnal schodištěm a následně změtí chodeb, stal u dveří učebny obrany proti černé magii a zaklepal.
"Dále," ozval se jemný hlas profesorky. Harry otevřel dveře. Na jedné z předních lavic byl postavený kotlík a kolem něj pár přísad. Profesorka seděla za stolem, a když přišel, mile se na něho usmála.
"Dobrý den," pozdravil.
"Zdravím, pane Pottere," vstala od stolu a zamířila k němu. "Byl jste tak neodbytný, takže jsem vám musela říct, co bude dnešní náplní hodiny. Předpokládám, že jste se na mnoholičný lektvar alespoň teoreticky připravil."
"To ano," řekl Harry. "A dočetl jsem se, že v prvním ročníku je na tento lektvar brzy."
Marion mohla čekat, že v blízkosti svého podezřívavého syna bude muset odpovídat na všetečné otázky a podobně jako on se na ně připravila.
"Ovšem že ano, pane Pottere," odpověděla. "Když zvládnete tento náročný lektvar, ty jednodušší vám přijdou úplně lehoučké."
Harry povytáhl obočí a měl na jazyku hned několik poznámek, ale raději se zmohl jen na: "Zvláštní systém výuky."
"Posaďte se," pokynula mu na jednu z židlí u prvních lavic. Harry se posadil a ona si sedla vedle něj. Voněla po růžich a domově, byl by se o ni opřel, kdyby na něj nepromluvila: "Návod máte zde, začněte pracovat. Já se na vás budu dívat a popřípadě vás opravím nebo vám objasním co nechápete."
Harry se musel v duchu zasmát. V mudlovské škole vypadalo doučování úplně jinak, ale raději si své poznámky ušetřil, protože mnoholičný lektvar vážně potřeboval. Nebyl však sám, kdo v této místnosi měl z doučování postranní úmysly. Žena vedle něj se co chvíli zavrtěla, protože se nemohla dočkat, až přejdou na tu část, kde si Harry bude muset vytrhnout vlasy, aby lektvar vyzkoušeli.
Několikrát ho opravila, jinak šla práce Harrymu od ruky. Nemuseli čekat několik měsíců než lektvar dozraje, protože Marion již měla od Snapea nachystaný polotovar, do kterého stačilo už jen přidat přísady. Harrymu ovšem takové vysvětlení nestačilo a velmi ji zdrželo těch patnáct minut, co mu musela vysvětli, že mu s lektvarem vůbec nepomohla, jen zkrátila dobu přípravy.
Po necelé hodině apůl dospěli k části, na kterou Marion tak dlouho čekala. Strávený čas se synem si užívala od počátku, ale jeho připomínky ji příliš unavily a když si začal Harry trhat vlasy, na chvíli se zamyslela: "Co to ten kluk dělá?" Pak jí ale cvaklo a zpozorněla. Harry si vytrhl chomáč černých vlasů a chtěl je hodit do kotlíku.
"Počkejte," vyhrkla těsně před tím, než vlasy upustil. "To je příliš mnoho, stačí jen polovina z toho co máte."
Harry proto půlku odložil na stůl vedle profesorky a tu druhou hodil do kotlíku. Lektvar zabublal a chvíli měnil barvu.
"Běžte si utřít ruce," ukázala na ručník u jejího stolu.
Mezitím co si Harry do ručníku utíral ruce, shrábla jeho vlasy do malého váčku a schovala je do kapsy hábitu.
"Výborně teď ho vyzkoušíme," řekla, když se vrátil.
Vzala malou lžičku a nabrala do ní trochu lektvaru. Chvíli pracně cedila lektvar, aby měla na lžičce jenom jedinou kapku. Jedna kapka totiž znamenala pět minut proměny. Nakonec vložila lžičku do úst. Jakmile kapku spolkla, začala se jí měnit tvář. Začala se dokonce značně zmenšovat, takže zničeho nic byla uvězněná ve svém vlastním hábitu. Než si našla otvor pro hlavu, uskutečnil zase Harry svůj plán a vylovil z kapsy skleničku, do které nabral trochu lektvaru. Skleničku pak zazátkoval a vložil do kapsy.
Když se otočil, ze změti hader na něj právě čouhala jeho vlastní hlava a usmívala se.
"Výborně, pane Pottere," řeklo jeho dvojče. "Lektvar funguje dokonale."
"To vidím, profesorko," zasmál se Harry.
"Myslím, že to můžeme ukončit, řeknu profesoru Snapeovi, že jste byl výborný," řekla.
"To vám neuvěří, ale i tak děkuju."
Harrymu bylo divně z toho, že stojí sám před sebou a mluví sám se sebou. Dokonce sám sobě říkal profesorko. Ještě v tom velkém hábitu vypadal hrozně směšně a musel se pousmát.
"Myslím, že můžete jít, pane Pottere," řeklo jeho druhé já.
"A co vy?" zeptal se pravý Harry. Znova mu přišlo vtipné, že sám sobě vyká.
"Počkám tu chviličku až lektvar vyprchá," odpověděla stručně profesorka.
Harrymu se moc nechtělo nechávat ji tam samotnou. Vsadil by se, že jakmile udělá krok, natáhne se na podlahu, protože si přišlápne hábit.
"Dobrá, tak tedy nashledanou," rozloučil se Harry a vykročil ke dveřím.
"Nashledanou," slyšel za sebou, ale to už otrvíral dveře a vcházel na chodbu.

Marion se po cvaknutí dveří pousmála a prohrábla synovy vlasy. Poslední přísadu do lektvaru už měla. Teď jenom počkat na Severuse až lektvar uvaří a pak ho nějak podstrčit Harrymu.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 misa misa | 14. listopadu 2014 v 1:19 | Reagovat

Skvělá kapitolka :-)

2 Domča Domča | E-mail | 18. listopadu 2014 v 8:07 | Reagovat

Krása. Honem, honem další. :-)  :-)  :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama