Stav rozepsaných povídek:

I'm just gonna hurt you- 0%
Nová budoucnost II 4.kapitola- 75%
Aktualizováno: 18.8.2017


Syn Pána zla 7.kapitola

4. listopadu 2014 v 18:41 | CherryPie |  HP-Syn Pána Zla

Nová kapitola je tady :) Jako všechny ostatní je nebtovaná, takže mi případné chyby hlaste do komentářů :)
Jinak byla bych ráda, když už si povdku přečte, aby jste ji ohodnotili ať už v anketě nebo hvězdičkama, nejlépe však komentováním.


"To je šílené, Harry," reagovala Hermiona na Harryho nápad, vloupat se na odbor záhad.
"Hermiono, říkal mi to Moudrý klobouk!" odporoval Harry. "Ten by si to asi jenom tak nevymyslel." Celý rozhovor s Moudrým kloboukem svým přátelům už pověděl, ale Hermioně se i přesto Harryho plánovaná akce vůbec nelíbila. Zato Ron byl jiného názoru.
"Já myslím, že to musíme udělat," řekl vážně jeho kamarád hlubším hlasem, aby zněl veledůležitě, což se mu ovšem moc nedařilo. "Je to poslání."
"Nevím jestli bych to nazval posláním,Rone, ale rozhodně se chci dozvědět tu strašně veledůležitou pravdu, kvůli které se mi dva hlupáci snaží zmanipulovat život," vzpomínal na slova Moudrého klobouku.
Diskutovali zrovna cestou na hodinu Bylinkářství a pečlivě se kolem sebe rozhlíželi, aby je nikdo neposlouchal.
"V Nebelvíru se možná cení odvaha," řekla vážně Hrmiona. "Ale tohle není odvážné, to je šílené! Když už si tak rád povídáš s Moudrým kloboukem, mohl jsi ho požádat, aby založil novou fakultu pro šílence, s nápady, jako máš ty."
"No tak, Hermiono," zafňukal Harry. "Potřebuju sestavit nějákou armádu, která mi pomůže se tam dostat a bez tvé inteligence toho moc nedokážu."
"Armádu?!" obrátila dívka oči v sloup. "Moc se díváš na televizi,Harry."
"Tele- co?!" nechápal Ron.
"Mudlovský vynález," dodala Hermiona.
"Hermiono," začal Harry a na tváři se mu usadil pevný výraz. "Mám takový zvláštní pocit, že ta věštba mi prozradí něco o mých rodičích. Nevím, jestli zemřeli nebo ještě žijí, ale aspoň o nich budu něco vědět."
Hermiona na něj pohlédla s lítostí v očích. Harryho nápad byl šílený, to rozhodně, ale dělal to kvůli tomu, že o sobě vlastně nic nevěděl. Hermiona byla odjakživa citlivá dívka a přesně tohle ji dokázalo dostat na kolena.
"Dobře, Harry," usmála se na něj nakonec. "Pomůžu ti s tím, ale nebudu se hlásit do té tvé armády poťouchlých šílenců. S tím nepočítej. Pouze ti pomůžu sehnat informace."
"Jsi užasná, Hermiono, díky."
Jmenovaná dívka pouze zakroutila hlavou a zrychlila krok, aby se dostala od Harryho co nejdál, než začne svého rozhodnutí litovat. Oběma hochům hrál na tváři veselý úsměv, když je Hermiona opouštěla.
"No, kamaráde," pronesl Ron. "Ty to s těma holkama umíš, to se musí nechat."


Po obědě se jako ovce vydali nahoru do veže na hodinu dějin čar a kouzel.
Čekali na chodbě společně se zmijozelskými, kteří vypadali stejně unaveně jako nebelvírští. I vzájemnou rivalitu si odpustili.
Zbývalo jen pět minut do začátku hodiny a jeden z nejotravnějších zmijozelů to už nevydržel a začal se posmívat studentovi z Nebelvíru. Neville Longbottom vytáhl odvážně hůlku a namířil s ní na stejně starého světlovlasého chlapce.
"Jen do toho, srabe," zvolal zmijozelský student. "Předveď se, co umíš."
Neville stál na místě a začala se mu klepat ruka. Všichni studenti okolo ztichli a pozorovali vzniklou situaci. Draco Malfoy stál před Nevillem Longbottomem neozbrojený a čekal, až na něj nebelvírský chlapec vyšle kletbu.
"Kašli na něj, Neville," neudržela se Hermiona. "Když mu něco uděláš, půjde žalovat tatínkovi, že jsi ho napadl."
Blonďatý chlapec se otočil a nepěkně se zašklebil na Hermionu.
"Přece bys neposlouchal mudlovskou šmejdku, Longbottome," ušklíbl se Malfoy a pohrdavě pohlédl na Hermionu.
Harry v životě pojem "mudlovská šmejdka" neslyšel. Došlo mu, že je to nejspíš kozelnická nadávka, protože Hermioně se v očích objevily slzy.
"Co si myslíš, že jsi ty!" zakřičela na Malfoye Hermiona. "Obyčejný slizký malý parchant, co si myslí, že když je jeho tatínek Smrtijed, svět mu leží u nohou."
Tentokrát vytáhl hůlku i Draco a mířil s ní na Hermionu. Harryho ruka také instinktivně sjela do kapsy a namířila hůlkou na Malfoye. Ron se nakonec postavil, jako Harry, vedle Hermiony a mířil na Malfoye také. Draco Malfoy se prudce otočil, ale z druhé strany na něj už mířila hůlka Nevilla Longbottoma, tentokrát s daleko odvážnějším výrazem.
"Jednou na tebe dojde, Grangerová," zasyčel Draco. "Mudlovské šmejdy už tu dlouho tpět nebudeme." S těmito slovy se otočil a vešel do davu zmijozelských studentů, kteří na něj neuvěřeně zírali.

S hlavou zabořenou v učebnici Dějin čar a kouzel od Batyldy Baghstové Harry přemýšlel nad nedávnou situací na chodbě. Draco Malfoy měl rozhodně dost kuráže a mohl se mu hodit při výpravě na ministerstvo. Jen kdyby nebyl tak nafoukaný. Pokud je jeho otec Smrtijed, musí mít určitě plno zkušeností s tajnými akcemi. Možná si s ním o tom promluví a třeba si dá říct.
Dále pak přemýšlel nad Nevillem. Samostatně byl sice zcela nepoužitelný, ale ve skupině mohl být silným spojencem.
Vyndal si z brašny prgamen a napsal pro Nevilla dopis. Seznámil ho se svým plánem i nabídkou pro něj. Na konec nezapomněl napsat, ať dopis po přečtení okamžitě zničí. S tím ho poslal dozadu po lavicích k Nevillovi.
Složil si zbytek pergamenu zpátky do tašky a položil hlavu na lavici.


Probudil se na konci hodiny, když po něm Hermiona začala házet brka.
"Co se děje?" zeptal se rozespale a mhouřil oči na Hermionu a chlapce stojícího vedle ní. Rozpoznal rozpačitě se tvářícího Nevilla Longbottoma.
"Nevill mi řekl o tom dopisu," pokračovala dál Hermiona. "Kolik lidí chceš aby na to ministerstvo vůbec šlo?"
"Kolik že nás zatím je?" odpověděl otázkou Harry a začal se sbírat z lavice. Třída už byla bez studentů a profesor Binns už také prošel tabulí neznámo kam.
"S Nevillem dohromady čtyři."
"Takže nakonec jdeš taky?" zeptal se s úsměvem. Přesně to tušil. Hermiona prostě nemůže být mimo dění.
"Samozřejmě, někdo z vás by měl rozumně přemýšlet, aby jste nepřišli k úrazu."
"To je výborné," prohlásil Harry.
Neville tiše přešlápl a chystal se něco říct, ale Harry byl rychlejší.
"Ještě chci promluvit s Malfoyem, když se s ním domluvím, aby se choval slušně, mohl by nám pomoct."
"S ním nikam nejdu," zamračila se Hermiona a založila si ruce.
"Jsem strašně rád, že jsi mi napsal, Harry," využil své chvíle Neville. "Mám pocit, jako bych někam patřil"
Harry se na něj mile usmál. "Neville, máš s Malfoyem nějáky problém jako tady Hermiona?"
"Jistěže má," křikla dívka, místo Nevilla. "Posmíval se mu na chodbě!"
"Tebe se neptám Hermiono," zamračil se Harry a pohlédl na chlapce stojícího vedle ní. "Neville?"
"Mě je to jedno, pokud se bude chovat normálně..."
"No, tak vidíš," zvolal vítězoslavně Harry. "Promluvím s ním."
S tímhle vyšli všichni nebelvírští studenti z učebny dějin čar a kouzel a zamířili do společenské místnosti.


"Kdo jsi?" zeptal se Draco Malfoy chlapce, který se právě, v dlouhém hábitu a kapuci, vynořil s tmavé chodby a mířil k němu.
Po obědě napsal Harry Malfoyovi dopis, že se s ním potřebuje setkat. V rámci utajení předal dopis Levanduli Brownové, které řekl ať jej dá Parvati Patillové. V dopisu pro Parvati byly dvě další obálky. Ta první byla pro Partvati a bylo v ní napsáno, ať předá druhou obálku Pansy Parkinsonové, se kterou se přátelí. V obálce pro Pansy byly opět dvě obálky, z níž v jedné byl dopis ať tu druhou obálku předá Gregorymu Goylovi. A opět v dopisu pro Goyla, byly dvě obálky, ze kterých jedna byla pro něj a druhá pro Malfoye. Harry byl s tímto způsobem pošty velmi spokojen, protože ani sám Draco se nedokázal dohledat původního odesílatele, protože se Harry nepodepsal.
"Harry Potter," odpověděl chlapec.
Draco chvíli zaraženě stál. Nemohl uvěřit, že tenhle systém dopisování vymyslel nějaký Nebelvír.
"Překvapený?" zeptal se Harry, když přišel blíž a pohlédl Dracovi do obličeje. Malfoy stáhl výraz zpátky do své prázdné a povýšené masky a odpověděl: "Jsi Nebelvír."
"Už to tak vypadá." Kdyby mohl, dokonce by se Harry i zasmál. Zřejmě mladý Zmijozel ostatní koleje dost podceňoval a jeho výraz byl momentálně k nezaplacení.
"Takže k věci," začal Harry, když se hodnou chvíli nic dalšího nedělo. "Celou situaci jsem ti popsal v dopise. Chci znát odpověď."
Draco chvíli přemýšlel. Rozhodně mu bylo proti srsti jít někam s Grangerovou, Longbottomem a Weasleym. Ovšem Harry Potter byl nečím zvláštní. Sedmačky z něho byly úplně na větvi a neustále tvrdily, že jejich potomci budou určitě taky takhle roztomilí. Ovšem Potter byl ještě k tomu přidrzlý a choval se jako Zmijozel. Pravý Nebelvír by šel na ministerstvo sám, protože by nechtěl zatáhnout do problému své přátele a jeho nebelvírské ego by ze sebe za každou cenu muselo udělat nejvetšího hrdinu, který vše zvládnul sám a bez pomoci. Potter na to šel zmijozelsky. Shromáždil kolem sebe studenty, kteří byli dobří každý v něčem jiném. Sám se podivoval, jestli byl letos Moudrý klobouk při zařazování vůbec při smyslech, protože Grangerová měla jít do Havraspáru, Longbottom do Mrzimoru a z Pottera Zmijozel přímo vyzařoval. Když si to shrneme, Harry má ve své zásahové jednotce (jak to Draco pojmenoval) povahy všech kolejí. Gragerová za Havraspár, Longbottom za Mrzimor, Weasley za Nebelvír a kdyby přibyl i Draco tak Zmijozel. Teď ovšem otázka za co se považoval Potter? Za Nebelvír, do kterého jej přiřadili? Ne, Moudrý klobouk určitě nebyl při zařazování příčetný. Tak za Havraspár? To by možná šlo, i v Havraspáru je plno vychytralých lidí. Mrzimor, rozhodně ne. A Zmijozel? Podle Draca by ten vyhrál na plné čáře, ale proč se potom Moudrý klobouk rozhodl, tak jak se rozhodl?
Ovšem nabídka na tuhle akci Draca Malfoye neskutečně lákala. Dokonce by dokázal přetrpět Grangerovou. Takhle mu připadalo, že je jako jeho otec, jako Smrtijed, kterým se jednou stane. Jestlipak Pán zla začínal stejně jako Potter?
"Beru to," zněla jeho odpověď. Harry Potter se pod kapucí jen nepatrně usmál a přikvl.
"V sobotu se všichni setkáme a probereme plán," pověděl. "V šest hodin ráno v opuštěné učebně vedle učebny Přeměňování."

"Domluveno." Natáhl k Harrymu ruku, který ji pevně stiskl tou svou. Potom oba odkráčeli do temných chodeb, směrem ke svým spolenčenským místnostem.
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama