Stav rozepsaných povídek:

I'm just gonna hurt you- 0%
Nová budoucnost II 4.kapitola- 75%
Aktualizováno: 18.8.2017


Syn Pána zla 5.kapitola

28. října 2014 v 20:23 | CherryPie |  HP-Syn Pána Zla

Ahoj, takže je tu nová kapitolka! Je sice trochu kratší, ale poměrně důležitá, protože tak z části prozrazuje o co se Harry bude pokoušet.
Doufám, že se bude líbit. Jakékoliv komentáře by mě moc potěšily a motivovaly pro rychlejší přidávání nových kapitol :)


Velká síň byla překrásná. Harry i jeho noví dva kamarádi na ni zírali s otevřenou pusou. Harry dokonce cítil, jak se Hermiona vedle něj chvěje nervozitou. Už když jim ve vlaku povídala o svojí teorii zařazování, byla z toho ve velkém stresu a bála se, že neprojde zkouškou. Ani Harryho povzbuzující slova, že on ještě nikdy nečaroval, ji neuklidnila.
Zastavili se skoro na konci Velké síně před učitelským stolem. Harry nevěděl proč, ale neustále ho pozorovaly modré oči zpod půlměsíčkových brýlí.
"Až vyvolám vaše jméno," promluvila profesorka McGonagalová, "sednete si na židli a já vám položím na hlavu Moudrý klobouk. Ten vás zařadí do jedné ze čtyř kolejí: Nebelvíru, Havraspáru, Zmijozelu nebo Mrzimoru."
Hermiona, která stála za Harrym si hlasitě odechla a schovala hůlku. Ron se na něj zašklebil a oba si vyměnili pobavené pohledy na účet Hermiony.
"Elen Allrightová!" zvolala profesorka a dívka vedle Rona si nervózně sedla na židli. Profesorka jí dala na hlavu Moudrý klobouk, který po chvíli vykřikl: "Mrzimor!"
A tak to šlo dál. Kdykoliv byl zařazen nový student jeho nová kolej hlasitě tleskala. Letos se nejvíc dětí dostávalo do Havraspáru, z čehož měla kolej obrovskou radost. Nakonec přišla řada na Hermionu, která se dostala do Nebelvíru. Harryho by zajímalo, podle čeho se Moudrý klobouk rozhoduje. Podle vlastností? Schopností?
Profesorka McGonagalová se pomalu dostávala k žákům s přijmením na P a Harry byl čím dál více nervózní.

U profesorského stolu netrpělivě poposedávala nová učitelka obrany proti černé magii. Čekala na jedno jediné jméno. Před večeří si vyžádala od Minervy McGonagalové kompletní seznam prváků, na kterém se vyskytovaly také základní informace a to bydliště, rodiče a hlavně datum narození. Prváků bylo letos docela dost a tak Marion strávila dlouhou dobu, než našla chlapce, který se narodil ve stejný den jako její syn a navíc podle seznamu bydlel v sirotčinci.
Mnoholičný lektvar zatím zabíral dobře. Marion na sebe vzala podobu nějáké mladé mudlovské ženy, která nyní ležela v nemocnici po autonehodě. Ten den, kdy se vydala hledat někoho, za koho by se mohla vydávat, jí vytrhla plno vlasů a nejspíš se ta žena potom musela divit, že se její hlava cítí mírně odlehčeněji.
"Harry Potter," vyvolal profesorka jméno, na které Marion tak dlouho čekala.
Z řady vyšel malý černovlasý mladík s kulatými brýlemi. Marion se musela překonávat, aby jej hned nepopadla a neodnesla ho někam pryč. Musí počkat, až v blízkosti nebude Brumbál. Když na něj tak pomyslela, všimla si, že ředitel jej také se zvědavostí pozoruje. Když si chlapec sedal na židli, zpozorovala, že ředitel vylovil z kapsy hůlku. Nenápadně mávl a tiše vyslovil zaklínadlo. Kolem chlapce se na moment zavířil vzduch a i sám Harry vypadal zmateně, určitě si všiml, že se něco děje.
Až bude po slavnostní večeři, musí Marion použít myslánku, aby se mohla vrátit do této situace a poslechnout si, co to vlastně Brumbál použil za kouzlo. Ať už to bylo cokoliv, určitě to pro ně nevěstilo nic dobrého.


Hmmm, to bude težké, velmi těžké, zazněl Harrymu v hlavě starý hlas Moudrého klobouku, až sebou leknutím trhl.
Kam s tebou, co?, přemýšlel klobouk. Kdybych tě poslal do jakékoliv koleje, určitě by jsi zapadl. Máš povahu na všechny. No, i když Mrzimor by ti možná zas až tak neseděl.
Nemůžu si vybrat?, zkusil to Harry.
Vlastně nemohl, předpokládám totiž, když pomineme Mrzimor, že by sis vybral něco co by jednoho z nich naštvalo a já bych to pak odnesl. Nedej bože by sis vybral tu třetí možnost a naštval bys oba, zanaříkal klobouk.
Koho bych naštval?, zajímalo Harryho. Vůbec se mu to nelíbilo, připadal si jako něčí loutka.
Moudrý klobouk však pokračoval jakoby se Harry na nic nezeptal: Tak tě zařadíme jako normálně. Vyhodit mě nemohou, kdo by jim potom zařazoval studenty! Mučit a zabít mě taky nemohou, jsem přece klobouk, mluvil si sám k sobě. Harry uvažoval, jestli Moudrý klobouk náhodou nenaráži na něco, co je pro něj důležité, ale nechce to říct přímo.
Trefa, chlapče!, zvolal najednou klobouk.
Vy mi čtete myšlenky?, zeptal se nervózně Harry.
Samozřejmě, odpověděl klobouk.
Takže mi chcete něco říct? Ale nesmíte to prozradit přímo, hádal Harry.
Ano, tomu prvnímu jsem slíbil, že tě nepošlu do Zmijozelu, ale pokud tě pošlu jinam, ten druhý by měl vztek, řekl klobouk.
On se s váma na mě domouval ještě nějáký druhý?, zeptal se podrážděně Harry.
Ne, ten se nedomlouval, ale vím jistě, že kdybych tě neposlal do Zmijozelu, mstil by se, řek klobouk.
No, dobře, když pomineme to, že mi tady chtějí dva maníci řídit život, tak bych rád věděl co se mi tu snažíte naznačit, rozhořčil se Harry.
Slíbil jsem tomu prvnímu, že ti pravdu neřeknu, ale ty si ji zasloužíš vědět, začal povídat klobouk.
Slibil jste to, ale nepřísahal jste. Je težší porušit přísahu než slib a předpokládám, že kouzelníci mají určitě nějaké speciální kouzlo na přisahy, ale na sliby ne, pravil Harry.
Porušovat sliby!, zahřměl klobouk. To je absolutně zmijozelské. A vůbec ta věta je celá zmijozelská! Pokud nechceš do Zmijozelu, a věř mi, že po tomto bych tě tam měl okamžitě poslat nebýt toho slibu,co jsem dal prvnímu, snaž se podobné věci už neříkat.
Tak co se potom mám od vás dozvědět, když mi v podstatě nechcete nic říct, vztekal se Harry.
Neporuším slib a neřeknu ti pravdu, ale řeknu ti, kde ji hledat, řekl s klidem klobouk.
Kdybyste nebyl klobouk, šel by ste taky do Zmijozelu, konstatoval Harry.
Cože?!, vykřikl zmatený klobouk, až Harryho zabolela hlava.
No ano, taky obcházíte sliby, jak jsem se to pokusil udělat já, vysvětlil.
Já se ti tady jen snažím pomoct, hlupáku. Být tebou, tak si ty připomínky odpustím, dělám to pro tebe!, urazil se.
Tak promiňte, omluvil se Harry. Kde mám teda hledat?
Na ministerstvu kouzel je odbor záhad a v něm síň věšteb, najdi věštbu, která byla pronesena o tobě, promluvil tajemně Moudrý klobouk.
Ono existuje i ministerstvo kouzel?, ptal se Harry.
Samozřejmě,ale bude nebezpečné se tam dostat, odpověděl klobouk.
Musím se tam dostat, řekl sebejistě Harry. A děkuju.
Výborně, chlapče, zvolal vesele klobouk. Ta odvaha a statečnost! Ať je to tedy...
Poslední slovo kobouk vykřikl nahlas až se Harry lekl.
"NEBELVÍR!"
U Nebelvírského stolu všichni propukli v jásot. Harry se usmál a šel si sednout vedle Hermiony, která už na něj mávala.
"Harry, co jsi tam tak dlouho dělal?" vyptávala se. Všichni ostatní kolem stolu se k němu taky nahnuli, protože byli všichni zvědaví, co jim poví.
"To víte," řeklo jedno z dvojčat Weasleyových, "Harry je s Moudrým kloboukem starý známý a prostě po dlouhé době hodili řeč."
Člověk by se divil, že těm největším blbostem uvěří nejvíc lidí. Fredova slova se rozšířila po celé Velké síni a když Harry odcházel, i s Ronem, kterého nakonec zařadili do Nebelvíru, všichni studenti si na něj ukazovali. Odteď to nebyl Harry Potter ale ten,co se zná s Moudrým kloboukem.

Dokonce i profesorka obrany proti černé magii se usmívala. Měla ze syna velkou radost. A navíc jí byl tak podobný. Měl její vlasy i oči. Jen obličejové rysy po Tomovi.
Zpod stolu vytáhla kus pergamenu, na který napsala jen krátky vzkaz pro manžela.


Harry Potter
Nebelvír


Po večeři zašla do sovince, aby dopis odeslala. Předpokládala, že manželovi moc dobrou náladu nepřinese. Tom Raddle Nebelvír, stejně jako všechny jiné koleje, kromě Zmijozelu, z duše nenáviděl.
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Vasa Vasa | 30. října 2014 v 15:32 | Reagovat

Ahojky, nejprve jsem si myslela, že je to nějaká povídka, kterou jsem dříve už četla, ale teď zjišťuji, že je skvělá. Jedním dechem jsem kapitolku přečetla a nemůžu se dočkat další :-)

2 Nane Nane | 30. října 2014 v 17:50 | Reagovat

Dokonalá povídka :3 kapču přidej co nejdřív :3

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama